2010 m. gegužės 6 d., ketvirtadienis

Vynuogiu dauginimas

05.06 "Labanakt" toms dvejoms šakelėms... lapukai išsprogo, pastovėjo savaitikę ir nuvyto viską išnešiau į lauką.
Dalį tų pačių šakelių, buvau sukišęs į žemę lauke ir uždengęs stiklainiu. Atrodo viskas ok, tuoj žada sprogti. Neužsiimsiu daugiau daiginimu ant palangės, "monkės biznis". Radau vieną Ganitos šaką nereikalingą, nepadžiuvusi atlaikiusi šalčius. Ryt tikėtina nustos lyti, sukarpysiu, susmaigstysiu į žemę, uždengsiu stiklainiais ir žiūrėsiu kas bus.
Iš rudens paruoštas ir pavasarį sprogusias vynuoges (4 vnt, visos kitos neišsprogo) išnešiau ir susodinau lauke (dar šaltoka). Uždengiau stiklainiais. Tai padariau prieš savaitę, šiai dienai dar niekas nemirė. Išnešimo priežastis ta pati: nustojo augti, pradėjo vysti. Laistymas, trąšos nieko nepadėjo. Kam kankintis, jei numanomas rezultatas? O štai lauke... matysim gal atsigaus.

04.16 visur sumerkiau po 5 šakeles. Stiklainyje vanduo+sula dvi šakelės sužaliavo.

04.02
Kaimyno gautas sakeles, sumerkiau i tris skirtingus tirpalus: vanduo/vanduo+sula po lygiai/sula

03.28
Paskutiniu metu, stiprėja nuomonė, kuo gudriau prisikaitai, prisigalvoji, tuo daugiau problemų susikeli. Kadangi, daugumą mano ruošinių mirė, vynuogės nugenėtos, teko skolintis pas kaimyną. Kiek mačiau rudenį, vynuoges iš naujesnių veislių. Dauginu labai paprastai , remdamasis info iš www.rojaussodai.lt/forumas

"RimasM: O čia dar paprastesnis aparatas ir labai patikimai veikiantis.
(...)pamirkiau para vandenyje, jokių stimuliatorių, vanduo iš čiaupo, kai vandens beveik nelieka tik papildau. Viršunes nužnybu palikdamas 1 arba 2 lapus. Dienai pastatau prie lango, nakčiai nunešu kur yra pora laipsnių šilčiau."


03.25 Keleta Ganitos šakelių teikia viltį. Pumpurai subrinko.

03.05
Foto paruoštos vynuogės dauginti iš rudens (kaip rašiau, ištraukiau iš rūsio sušalusias 03.01)Maždaug taip paruošti visi auginiai
Šiai dienai turiu:
Ganita 13 (labiausiai patiko šeimai)
Cnadice 5
Solaris 5

Laistysiu viena/du kartus i savaite (stebėsiu, kad žemė būtu pastoviai drėgna)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą